Автостради

Аерофотознімання автострад, розв'язок та дорожньої розмітки.

Поля

Аерофотознімання сільськогосподарського поля з точністю до 2см/піксель.

Населені пункти

Аерофотознімання населених пунктів відповідно до вибранного масштабу.

<
>

АЕРОФОТОЗНІМАННЯ


Аерофотознімання - один з найефективніших методів отримання просторових даних. Висока роздільна здатність (до декількох сантиметрів) і якість зображення забезпечують широке застосування даних аерофотозйомки в різних сферах діяльності.

Аерофотознімання проводиться з літака, вертольота та інших повітряних безпілотних літальних апаратів за допомогою спеціальної цифрової аерофотокамери.

Розрізняють планове і перспективне аерофотознімання.

Планове аерофотознімання - фотографування місцевості однією або двома камерами при відхиленні оптичної осі на кут не більше 3 градусів щодо вертикальної осі знімання.

Планова аерофотозйомка використовується в інтересах:

- містобудування та територіального планування;
- планування будівництва інфраструктурних споруд;
- контролю землекористування;
- лісового господарства;
- сільського господарства;
- екологічного контролю;
- контролю автодорожніх споруд;
- безпеки об'єктів
- оперативного моніторингу зон лих та надзвичайних ситуацій тощо.

Переваги планової аерофотознімання:

- простота створення ортофотопланів надвисокої роздільної здатності;
- висока точність і детальність даних;
- висока продуктивність;
- одночасне отримання даних у різних спектральних каналах.

Перспективне аерофотознімання - фотографування місцевості однією або двома камерами при відхиленні оптичної осі на необхідні кути (> 3 градусів) щодо вертикалі. Перспективні аерофотознімки в різних частинах мають різкі відмінності в масштабах зображення, що залежать від того, в якому напрямку узятий вимірюваний відрізок. Тому перспективні аерофотознімки для картографування зазвичай не застосовують, їх використовують для отримання загального уявлення про характер місцевості і рельєфу.

Перевага перспективного аерофотознімання полягає у високій візуальної інформативності. Крім того, такі аерофотознімки забезпечують більше впізнавання об'єкта.

Залежно від характеру покриття місцевості розрізняють аерофотознімання кадрове, маршрутне і площадкове.

Кадрове аерофотознімання - зйомка серії кадрів окремих об'єктів місцевості.

Маршрутне аерофотознімання - зйомка смуги місцевості за довільним маршрутом, послідовні аерофотознімки якого перекриваються на задану величину поздовжнього перекриття, складаючи зазвичай 56-60%.

Площадкове аерофотознімання - зйомка площі по декількох перекриваються маршрутами. Для досягнення стереоскопічного ефекту аерофотознімання проводять з поздовжнім перекриттям сусідніх аерофотознімків.

Аерофотозйомка часто доповнює космічну зйомку для отримання більш детальних зображень окремих об'єктів і територій. В рамках виконання окремих проектів при необхідності виконує аерофотознімальні роботи.